fbpx

KONFERENCJA ONLINE DOS TEEN
 BACK BY POPULAR DEMAND!

konferencja online 

Dla nauczycieli, którzy chcą doposarzyć swój nauczycielski przybornik w praktyczne narzędzia.

SOBOTA 7 LISTOPADA 2020
GODZ. 11:00 – 17:00

 

Dla nauczycieli, którzy szukają nowych, lecz sprawdzonych pomysłów na lekcje językowe i wychowawcze on-line i off-line z nastolatkami

PODCZAS KONFERENCJI DOWIESZ SIĘ JAK

  • kreatywnie uczyć mówienia – interakcji i produkcji językowej
  • skutecznie rozwijać środki językowe – nie tylko do egzaminów
  • budować sprzyjającą atmosferę na lekcji – np. metodą arteterapii
  • walczyć z ocenozą  – nowocześnie podchodzić do oceniania jako narzędzia motywacji
  • prowadzić nietuzinkowe i rozwijające lekcje wychowawcze z nastolatkami
  • zachecic nastolatki do czytania – i  analizowania tekstów
  • uczyć ciekawych aspektów języka – których zwykle nie ma w podręcznikach
  • skutecznie uczyć autonomii uczenia się – zwłaszcza  w on-line
  • wykorzystać potencjał sketchnotingu i visual recordingu 
  • planować angazujące lekcje z użyciem różnorodnych e-narzędzi

 

DOS TEEN 2.0 TO

  • 15 sesji wypełnionych pomysłami
  • metodyka uszyta na miarę nastolatka 
  • kreaktywne niespodzianki w trakcie
  • dostęp do nagrań wszystkich sesji przez 6 miesięcy 
  • pakiet materiałów konferencyjnych
  • imienny certyfikat

Podczas konferencji poznasz

 sposoby na zaangażowanie nastoletniego mózgu

metody na motywację i budowanie klimatu do rozwoju

aplikacje i strony www ułatwiające pracę z nastolatkami

nauczycieli z prawdziwą pasją i cudnymi pomysłami

CHCĘ ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE!

PROGRAM

11.00-11.15

 

POWITANIE (Marta Rosińska, Aleksandra Kiełtucka)

 

 

POKÓJ 1

POKÓJ 2

11.15-12.05

 

Małgorzata Kobierzycka

Eat your veggies! How to make vocabulary revision more appetizing

 

Katarzyna Wiącek 

With head in the clouds during English lessons

12.10-13.00

Anna Lech

Paraphrase your exam – how to spice up teen exam skills

 

Aleksandra Kiełtucka

The Lesson-Changing Magic of Tidying up, or Technology that Sparks Joy in the Classroom  

 

13.05-13.55

Katarzyna Sochacka

Twist and teach! How to create unexpected twists in your lessons that will change your teaching routine

 

Agnieszka Morawska

Pierwiastki w głowie nastolatka, czyli co steruje pamięcią i koncentracją ucznia

 

14.00-14.55

Monika Bigaj-Kisała

Something wicked this way comes: make your teens supernaturally interested in English!

 

Agnieszka Magoń

Games – my love!

 

15.00-15.55

Marta Rosińska 

Use it Before you Lose it – Use of English in Action

 

Katarzyna Świeca 

Wyzwania dorastania – dlaczego tak trudno być (z) nastolatkiem

 

15.55-16.00

 

POŻEGNANIE (Marta Rosińska, Aleksandra Kiełtucka)

 

CHCĘ ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE!

PRELEGENCI

MONIKA BIGAJ KISAŁA

Jestem nauczycielką angielskiego, metodyczką i trenerką nauczycieli. Zajmuję się też opowiadaniem historii, tworzeniem przygód i planowaniem przejęcia władzy nad światem. Moje piętnastoletnie doświadczenie w uczeniu angielskiego w różnych miejscach (Polska, Anglia, Irlandia), środowiskach i grupach wiekowych (od maluszka do staruszka) nauczyło mnie spojrzenia na proces edukacyjny jak na fantastyczną przygodę – największą przyjemnością jest dla mnie włączanie w lekcje elementów, które nie zostały zaplanowane jako narzędzia edukacyjne. Obecnie jestem metodyczką ds. dzieci i młodzieży w sieci szkół ProfiLingua, prowadzę bloga thatisevil.wordpress.com oraz usługuję dwóm kotom. W wolnych chwilach gram w RPG, oglądam seriale i czekam aż gwiazdy ułożą się w porządku.

ALEKSANDRA KIEŁTUCKA

Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim, pierwsze doświadczenia nauczycielskie zdobywała jeszcze w trakcie studiów w prywatnej szkole językowej. Pracowała jako asystent w Zakładzie Literatury Amerykańskiej UŚ i kolegiach nauczycielskich, również jako dyrektor metodyczny. Od 10 lat uczy w liceum dwujęzycznym. Nieustanny rozwój zawodowy i chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zaowocował udziałem w DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 4.0 i kursie „Od Nauczyciela do Trenera”. Jest project managerem i trenerem nauczycieli w DOS-ELTea. Występowała z autorskimi sesjami na Konferencjach IATEFL i REweLACJE, prowadzi również szkolenia online i webinaria. Specjalizuje się w uczeniu nastolatków i dorosłych. Swoją pracę opiera na modelu coachingowym. Pielęgnuje współpracę z uczniami zgodnie z zasadami psychologii kognitywnej i humanistycznej. Czerpie radość z projektowania ćwiczeń opartych na zasadach neurodydaktyki i NLP z rozsądnym wykorzystaniem technologii. Buduje środowisko slow edukacji z wykorzystaniem praktyk uważności i zachowaniem równowagi między rozwojem kognitywnym i emocjonalnym.

MAŁGORZATA KOBIERZYCKA

Poza filologią angielską na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyłam także studia podyplomowe dla nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademię Metodyka PASE i Teacher Trainer Academy DOS ELTea. Pracowałam jako metodyk, jednak największą radość sprawia mi uczenie: tych młodych i tych starszych słuchaczy. Nieustannie szukam nowych pomysłów na to, by moje zajęcia były angażujące i efektywne, ale także, by moi słuchacze czuli się na nich ważni i wysłuchani.

W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, praktykuję jogę i wymyślam bajki (z morałem, oczywiście) dla moich dwóch synów. 

 

ANNA LECH

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 13 lat lektor w szkołach językowych i nauczyciel w dwujęzycznej szkole podstawowej. Nauczyciel mianowany, egzaminator ESOL Cambridge YLE, KET, PET i First. Lubi uczyć nie tylko innych ale i siebie. Ukończyła wiele kursów metodycznych i tłumaczeniowych w tym również DOS-ELTea Tracher Trainer Academy 5.0 oraz Akademię Tłumacza Filmowego. Wierzy, że pogoda ducha, spokój nauczyciela i dobre relacje z uczniem to klucz do sukcesu. Kolekcjonerka prostych i pragmatycznych rozwiązań, które stara się stosować podczas zajęć. Od dzieciństwa fascynowały ją mechanizmy funkcjonowania języków oraz pochodzenie słów. Pasję tę od kilku lat dzieli z córką, z którą lubi analizować polskie i angielskie słówka. Na czas emerytury planuje karierę tłumacza a w wolnych chwilach hobbistycznie przygotowuje napisy do filmów i tłumaczy polskie piosenki.

AGNIESZKA MAGOŃ

I have been a teacher of English for almost 30 years now, teaching at high school, middle school and college level. Although my first education was in banking and finances, at some point I changed my career and chose to teach English, never looking back.
At present I am a high school teacher and a lecturer at a private language school. Becoming a proud graduate of Teacher Trainer Academy 3.0 gave me wings and inspiration to share my knowledge and experience with other teachers by giving sessions e.g. at IATEFL Poland, Engage Level Master, Teacher Level Master or through DOS ELTea webinars. My goal in teaching has always been to make students discover that learning can be fun and pleasant, while effective at the same time, so throughout the years I have used various strategies, methods and teaching aids to try and achieve it. I am constantly on the lookout for innovative and creative ideas for teaching.

AGNIESZKA MORAWSKA

Jestem nauczycielem-„ hybrydą” z 19 letnim stażem i matką dorastających nastolatków. Uczę wychowania fizycznego w tym edukacji zdrowotnej, a od kilku lat również języka angielskiego. Na lekcjach wychowania fizycznego stosuję , a właściwie wzbogacam lekcje językiem angielskim, a na lekcjach angielskiego wykorzystuję swoją wiedzę z zakresu przemian fizjologicznych i biochemicznych w organizmie młodego człowieka. Wpływem aktywności fizycznej zajmuję się już od dobrych kilka lat i odkrywam nowe obszary, które w sposób znaczący wspomagają procesy uczenia się. Zgłębiam epigenetykę oraz neuropsychologię. W swojej pracy stale sprawdzam w jakich warunkach najwięcej wiedzy „wchodzi” do głowy i jak ją wykorzystać w prawdziwym życiu pociągając za sobą radość z tworzenia nowych rzeczy.

MARTA ROSIŃSKA

Absolwentka Filologii Angielskiej UŁ, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie w Edukacji Uniwersytet Cambridge, absolwentka kursu dla mentorów British Council, absolwentka studiów podyplomowych Psychologia w Biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, starszy wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim, Dyrektor Metodyczny w English Language Centre, UŁ, doświadczony trener metodyczny, autor licznych podręczników i materiałów edukacyjnych dla młodzieży dla wydawnictwa Macmillan Education, współtwórca, mentor, koordynator i trener w programach Teacher Trainer Academy i ELT Author Academy, nominowany do ELTON 2016 – British Council Local Innovation Award za projekt „Teacher Trainer Academy” (DOS-ELTea), inicjatorka ogólnopolskiej akcji ROK RELACJI W EDUKACJI, twórca zamkniętej grupy merytorycznej na FB High Impact Teachers, twórca otwartej grupy na FB Rok Relacji, nauczyciel i trener z PASJĄ i MISJĄ!

KATARZYNA SOCHACKA

Absolwentka anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 13 lat nauczyciel w jednym z warszawskich liceów ogólnokształcących.  Ukończyła DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 4.0 i Author Academy, systematycznie prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli podczas ogólnopolskich konferencji (m.in. IATEFL, English Teaching Market, Global Inspirations, ReweLACJE), a także webinary.  Poza uczeniem zajmuje się tworzeniem materiałów do nauki języka angielskiego, jest autorką książki Paraphrases B2 oraz prowadzi bloga edukacyjnego. Wierzy, że „jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”, dlatego jej pasją jest wspieranie innych w ich własnym rozwoju.

KATARZYNA ŚWIECA

Anglistka i psycholog w trakcie zdobywania kwalifikacji. Wciąż poszukująca nowych form rozwoju, udoskonalania swojego warsztatu pracy, twórczego podejścia w kontakcie z uczniem i klientem. W pracy językowej skupiam się na wspólnym odkrywaniu wraz z moimi uczniami ich indywidualnych potrzeb i talentów, zachęcam do czerpania radości i energii z mniejszych i większych sukcesów. W obszarze psychologii poznaję zawiłości świata emocji i ich niezwykłej roli w codziennym funkcjonowaniu od najmłodszych lat, wpływie emocji na proces uczenia się i zapamiętywania, komunikację i budowanie relacji interpersonalnych. Zgłębiam metodę uważności, ćwiczenia relaksacyjne, które wprowadzane podczas zajęć językowych pozwalają wzmocnić koncentrację, uspokoić rozbiegane myśli i poczuć przyjemność ze wspólnego obcowania z językiem

KATARZYNA WIĄCEK

Katarzyna Wiącek od 14 lat uczy angielskiego pracując z młodzieżą i dorosłymi. W pracy zwraca szczególną uwagę na efektywne motywowanie uczniów oraz włączanie edukacji obywatelskiej w proces nauczania. Chce pokazać, że na angielskim można mówić o ważnych sprawach, takich jak tolerancja, wartości czy empatia. Od kwietnia 2016 prowadzi swoją stronę internetową Enjoy English (http://en-joyenglish.weebly.com/), gdzie dzieli się pomysłami na ciekawe i motywujące lekcje. Ukończyła DOS Teacher Trainer Academy 4.0 oraz Author Academy, prowadziła warsztaty na konferencjach w Polsce jak i zagranicą (IATEFL, English Teaching Market, Global Inspirations) oraz webinaria (DOS na WYNOS). Jest czynnym egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz członkiem Stowarzyszenia Anglistów Polskich (IATEFL). W wolnych chwilach czyta, tańczy, uczy się hiszpańskiego i docenia wartość ciekawej i rozwijającej rozmowy.

 

Masz pytania? Zadzwoń, napisz:

 

Anna Lech

E: ola@e-dos.org

T: 502 354 276

Marta Rosińska

E: marta@e-dos.org

T: 501 037 652

 

 Grzegorz Śpiewak

E: grzegorz@e-dos.org

T: 663 556 677