fbpx
Sonja Górniak

Sonja Górniak

w firmie Edu Bears pracuje jako metodyk, ale przede wszystkim od prawie dwóch dekad jest nauczycielem. Na początku drogi zawodowej pracowała głównie z dorosłymi, między innymi prowadząc kursy in-company

Sześć lat temu odkryła, że największą satysfakcję daje jej praca z najmłodszymi. Interesuje ją wpływ środowiska klasy i samopoczucia ucznia na proces przyswajania wiedzy. W technikach uważności i zadaniach na koncentrację szuka metod zwiększenia efektywności zajęć. Jej ambicją jest przekazanie uczniom, że język jest narzędziem, które otwiera wszystkie drzwi, i sprawić, żeby posługiwali się nim bez bariery i aktywnie bez względu na poziom.

Anna Górska

Anna Górska

przez 10 lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego w olsztyńskich szkołach średnich, od kilku lat wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli m.in. jako psycholog szkolny.

Marzy o szkole jako o miejscu, w którym wszyscy czują się bezpiecznie. Współpracuje z Fundacją Każdy Ważny, szerząc wiedzę wspierającą relacje i taki sposób komunikacji, który wynika z szacunku do potrzeb wszystkich jej uczestników. Prywatnie mama 6 latki i 12 latka. Ciągnie ją do ludzi i jednocześnie potrzebuje chwil tylko ze sobą i książką. Lubi duże miasta, a jednocześnie pustkowia w górach czy lesie. Z ciekawością przygląda się sprzecznościom w sobie i ma wobec nich coraz więcej akceptacji.

Marta Kotarba

Marta Kotarba

doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pracuje we Wszechnicy Polskiej w Warszawie, gdzie pełni funkcje kierownika Katedry Pedagogiki.

Wykładowca akademicki, psychoterapeutka dzieci, młodzieży i dorosłych. Przygotowuje się do certyfikacji w zakresie psychoanalizy w International Association for Analytical Psychology. Jest członkiem The Philosophy Foundation. W pracy badawczej przede wszystkim zainteresowana rozwojem społeczno-emocjonalnym dzieci. Zrealizowała kilka projektów badawczych w zakresie możliwości rozwijania kompetencji komunikacyjnej u dzieci, w tym podczas zajęć z języków obcych.

Dominika Krawczyńska

Dominika Krawczyńska

absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW oraz Podyplomowego Studium Logopedycznego Uniwersytetu SWPS, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej.

Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkołach językowych, przedszkolach oraz w szkole podstawowej. Prowadzi Gabinet Rozwoju Mowy i Języka Praktyka Języka. Po uzyskaniu certyfikatów TKT YL, CELTA i dyplomu Delta Module One zdecydowała się na rozpoczęcie ścieżki trenerskiej. Ukończyła Akademię od Nauczyciela do Trenera (EduNation) i certyfikowany kurs dla trenerów nauczycieli w International House. Szlify trenerskie zdobywała w Akademii Trenera Edukacji (Dos-Eltea). 

Urszula Kropaczewska

Urszula Kropaczewska

od ponad dwudziestu lat naucza języka angielskiego, wśród jej uczniów są trzyletnie dzieci i seniorzy. Przekazuje swoją wiedzę studentom kierunków nauczycielskich i nauczycielom na studiach podyplomowych.

Szczególnie interesuje się nauczaniem języka obcego w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli w całej Polsce. Jest bardzo zaangażowana w nagrywanie własnych zajęć z uczniami i przeprowadzanie live lessons umożliwiających zaprezentowanie nauczycielom teorii w praktyce. Jest koordynatorem Young Learners SIG for IATEFL Poland. 

Marta Rudzka

Marta Rudzka

absolwentka filologii angielskiej (Społeczna Akademia Nauk w Warszawie) i zarządzania oświatą (Uczelnia Łazarskiego). Ukończyła prestiżowe akademie: Teacher Tainer Academy oraz ELT Author Academy.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w szkołach językowych i przedszkolach dwujęzycznych. Od 2015 metodyk i dyrektor w przedszkolu KidsCollege. Od dwóch lat zaangażowana we współtworzenie dwujęzycznej szkoły podstawowej Joy Primary School. Metodyk DoDoTOK ? program dwujęzyczności dla małych i dużych. Koordynuje wydarzenia z serii DOS JUNIOR. Wspiera projekt #rokrelacji. Ukończyła kurs A. Stein i M. Stańczyk ?Relacja bez kar i nagród dla profesjonalistów?. 

Barbara Skrok

Barbara Skrok

rusycystka z pierwszym stopniem specjalizacji zawodowej, anglistka, absolwentka Akademii Metodyka PASE, oraz kursu metodyki nauczania j. obcego na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie.

W zawodzie nauczyciela od 1981 roku. Przygotowuje młodzież do egzaminów Cambridge oraz pomaga uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i towarzyszy im w pokonywaniu trudności w nauce języka. Jest uczestnikiem i wykładowcą licznych konferencji i szkoleń w zakresie dysleksji rozwojowej i nauczania polisensorycznego. Autorka filmów szkoleniowych o dysleksji dostępnych na stronach Pearson oraz kursu online Trudny nietrudny 2 (eduNation).

Dorota Sobczyńska

Dorota Sobczyńska

absolwentka UW i SGGW, koreanistka, nauczycielka angielskiego w społecznej dwujęzycznej szkole podstawowej, od lat prowadzi zajęcia typu CLIL.

Ukończyła z wyróżnieniem kurs TKT CLIL Course for teachers of English as a foreign language and teachers of other subject taught in English (ODN LANG, Warszawa) oraz zdała egzamin Cambridge TKT: Content and Language Integrated Learning. Na szkoleniach i warsztatach chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami. Nieustająco poszukuje nowych dróg, by inspirować, wspierać i motywować uczniów. W edukacji stawia na relację, dlatego aktywnie wspiera projekt #rokrelacji.

dr Grzegorz Śpiewak

dr Grzegorz Śpiewak

absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex. Stypendysta Fundacji Sorosa i Fundacji Batorego. Wykładowca (1992 ? 1999), adiunkt (2000 ? 2011), dyrektor ds. praktycznej nauki języka angielskiego i CLIL (2010-2011) w Instytucie Anglistyki UW.

Od 2011 do 2015 wykładowca w programie on-line MATESOL w nowojorskiej uczelni the New School. Konsultant ds. projektów akademickich i naczelny doradca metodyczny Macmillan Education na Europę Centralną i Wschodnią. Trener, doradca ds. metodyki nauczania, autor i recenzent materiałów dydaktycznych i akademickich, popularyzator nauczania języków obcych. Były prezes Stowarzyszenia IATEFL Poland. Laureat European Language Label 2012 za projekt ?Angielski dla rodziców? oraz European Language Label 2016 za projekt ?YOUNGSTER?. 

Ewa Wasil-Trzaska

Ewa Wasil-Trzaska

absolwentka psychopedagogiki kreatywności na APS w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji początkowej i terapią pedagogicznej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Ukończyła zarządzanie i organizację oświatą. To pozwoliło jej spróbować sił na stanowisku wicedyrektora dwujęzycznego przedszkola KidsCollege oraz dwujęzycznej szkoły Joy Primary School. Trzy lata temu zaczęła przygodę z Pozytywną Dyscypliną, stała się Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców / dla Wczesnego Dzieciństwa / w klasie. Pozwala jej to pracować z nauczycielami, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wspierać dzieci w ich rozwoju emocjonalnym. W pracy korzysta z metody projektów i treningu kreatywności.